TurkishEnglishGermanArabicRussian

Lazer Epilasyon

  • Genel Detaylar
  • Teknik Bilgi
  • Müşteri Yorumları
  • İletişime Geçin
Genel Detaylar

LAZER EPİLASYON NEDİR? NEDEN YAPILMALI?

Son 20 yılda teknolojinin hızla gelişmesi ile epilasyon bilimsel bir gerçeklik haline gelmiştir. Hem acısız hem de etkili yöntemler sayesinde istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılması mümkün. Epilasyonun ana mantığı özel cihazlar ile kıl köklerine zarar verirken etrafındaki cilt dokusunun korunmasıdır. Bilimsel olarak patentli teknolojilere sahip yöntemlerden bir tanesi Kurutma epilasyon’dur.

Kurutma epilasyon yöntemi, cilde zarar vermeden kıl köklerini kalıcı olarak kurutarak bir daha tüy çıkmamasını sağlayan bir yöntemdir. Alma Beauty Remove cihazı ile uygulanan bu yöntemde 2 adet patentli teknoloji kullanılıyor; GlacialTM ve Super Hair RemovalTM teknolojileri. Bu patentli teknolojiler sayesinde kıl kökleri kurutularak hızlı ve etkili epilasyon etkisi gözlemlerken, cilt yüzeyi soğutularak cilde zarar verilmesi de engelleniyor.

Kullanılan yöntemin ve teknolojinin yanında epilasyon işleminde önemli olan faktörlerden birisi de alanında eğitimli ve deneyimli uzmanlarca işlemin yapılmasıdır. Eğitimli ve deneyimli uzman, kişinin cilt ve tüy analizini yaptıktan sonra epilasyon işlemi için kişiye özel parametreler kullanmalıdır.

Epilasyonun kalıcı olması için minimum 6 seans düzenli seanslara girilmesi önerilmektedir. Seanslar arasındaki zaman ilk seanslar için 30 gün, sonraki seanslarda kişinin durumuna ve bölgeye göre 60 güne kadar çıkmaktadır.

Teknik Bilgi

Hassas ve Kuru Ciltlere Özel Bakım

Hassas ve kuru ciltlerin nemlendirilmesi ve dengesinin sağlanması için uygulanan bu cilt bakımı cilt kalitesini arttırır, cildi pürüzsüzleştirir ve dengeler. Kullanılan hyalüronik asit içerikli dermo kozmetikler sayesinde cildinizde kolajen sentezini de arttırarak yeniler.

Yağlı Ciltlere Özel Yoğun Cilt Bakımı

Cildi arındırarak akne oluşmasını da engelleyen bu cilt bakımı, cildin yağ dengesini sağlar ve ciltteki yağlılık görünümünü alarak daha mat bir görüntüye kavuşturur. Yağlı ve akneye yatkın ciltlerde uygulanan bu cilt bakımı aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırır.

Karma Ciltlere Özel Yoğun Cilt Bakımı

Karma ciltler bakımı en zor olan cilt tipidir. Çünkü yüzde T bölgesi yağlı iken yanaklar kurudur. Bu nedenle bu cilt bakımında bu bölgelere özel ürünler kullanılır. Bu cilt bakımını düzenli olarak yaptıran kişilerde cilt tonunun dengelendiği, daha sağlıklı ve eşit bir cilde kavuştukları görülür.

Akneye Yatkın Ciltlere Özel Bakım

Büyük bir problemi olmasa da stres ve düzensiz beslenmeden kaynaklanan akne sorunlarına çözüm olan bu bakımda cilt derinlemesine temizlenir ve cildin pH dengesi sağlanır. Gözenekler sıkılaştırılarak bakımdan sonra hem ferah ve canlı bir cilt görülürken akne oluşması da engellenmiş olur.

Nemlendirici Cilt Bakımı

Hyalüronik asit içerikli jel, serum ve kremlerin kullanıldığı bu bakım, cildin ışıltısını yeniden kazanmasına yardımcı olur. Cildi dengeler, ciddi şekilde nemlendirir ve besler. Öncesinde yapılan derin temizlik sayesinde de cilt bakımı sonrası çok ferah bir his gözlemlenir. 

Ton Açıcı ve Beyazlatıcı Bakım

Cilt tonu açıcı ve beyazlatıcı etkisi olan özel bir bakımdır. Özellikle ciltte oluşan koyu renk değişimlerinin düzeltilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda genel olarak ciltte total bir beyazlama sağlar. Cilt tonu dengelendiği ve gözenekler de sıkılaştığı için cildin ışıltısı artar.

Kırışık Önleyici Bakım

Uzmanlara göre 30’lu yaşların başından itibaren yaşlanmanın etkileri cildimizde görülmeye başlar. Henüz bir kırışıklığı olmayanlar dahi düzenli olarak “kırışıklık önleyici bakımı” yaptırmalıdır. Argan ve hyalüronik asit içerikli ürünler sayesinde zamanın olumsuz etkilerinden uzaklaştıran, gençleştirici anti-aging özellikli bir bakımıdır. Yaşlanmayı engelleyici bu bakımın diğer bir özelliği de uygulandıktan sonra cildi nemlendirerek sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm vermesidir. 

Mandelik Asit ile Peeling Uygulaması

Hava kirliliği, stres, sağlıksız beslenme gibi modern çağın hayatımıza kattığı bazı olumsuzluklar cildimizi çok etkiliyor. Bu gibi olumsuz koşullar sebebiyle cildimiz daha çabuk yıpranıyor, yaşlanıyor ve parlaklığını yitiriyor. Ancak gelişen teknoloji bu soruna da çözüm getiriyor. Doğal mandelik asit bakımları ile tüm ölü derinin soyup yeni deri oluşumunun hızlandırarak cilt kalitesini artıyor.

Güneş lekeleri, çiller ve diğer cilt lekelerinin bakımında da kullanılan bu yöntem, cilt üzerinde daha doğal ve iyi sonuçlar veriyor.

Müşteri Yorumları
Harikasın Mişa!

Mişa Kozmetik ürünlerini çok severek kullanıyorum. Ürünler oldukça kaliteli.

Çeşitlilik konusunda rakipsiz!

Mişa ürünlerini herkese tavsiye ederim. Ürün kalitesinin yanında çeşitlilik konusunda çok iyiler.

Deneyin anlayacaksınız…

Bakımına önem veren bir kadın olarak ağda ve tamamlayıcı kozmetik ürünlerinde her zaman Mişa Kozmetiği tercih ediyorum.

İletişime Geçin

Bizimle iletişime geçmek için İLETİŞİM SAYFASI‘NI ziyaret edin ve ya formu doldurun.

      Cart