TurkishEnglishGermanArabicRussian

Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, özel alet ve boyalarla derinin altına renk geçirme sanatıdır. Mikropigmentasyon ismiyle de bilinen ve bir dövme formu kabul edilen kalıcı makyaj uygulamaları kadınlar için tam bir zaman kurtarıcıdır çünkü tüm gün yapılan makyajlardan kurtarır.

Kalıcı makyaj yönteminde asıl önemli olan uzmanın iyi eğitimli ve deneyimli, kullanılan boyanınsa sağlıklı olmasıdır. Uzun yıllar ciltte kalıcılığı bilinmesine rağmen dövme ile karıştırılmaması gerekir. Kalıcı makyaj birçok alanda kullanılır, bunlardan bazıları dudak kontörü, eyeliner, kalıcı kaştır ve saç simülasyonudur.

Kalıcı makyajda tüm şubelerimizde Alman Amiea ürünleri kullanılmaktadır. Özellikle organik boya serisi ve kalıcı makyaj cihazlarının kalitesi çok yüksek bir markadır. Aynı zamanda işlemde kullanılan iğne kartuşları patenli “membrane” teknolojisine sahiptir.

KALICI MAKYAJ ÇEŞİTLERİ

Kaş Kontürü

Kaş kontürü, diğer kalıcı makyaj uygulamaları gibi derinin altına pigmentlerin enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu uygulama sonrasında doğal görünümlü kaşlara kavuşulur.

Kaş kontürünün yapılması, kalıcı makyaj uzmanı açısından kolay bir uygulamadır, ancak tabi ki eğitimli ve deneyimli bir uzmana güvenilmesi önemlidir. Kaş kontüründe kullanılan renk cilt ile uyumlu ve bitkisel bazlı olmalıdır.

Kalıcı makyajda uzmanın kullandığı kalıcı makyaj cihazı da sonucu etkileyen etkenlerden bir tanesidir. Alman Amiea marka dünyada ve Türkiye’de kalıcı makyaj alanında en kaliteli marka olarak kabul edilmektedir.

Nano Kıl Tekniği

Microblading Uygulaması

Microblading uygulamasının kalıcı makyajdan farkı cihaz ile yapılmamasıdır. Yatay (flat) iğnelerin özel bir kalem ucuna yerleştirilmesiyle yapılan bu uygulamada deride yarıklar açılır ve bu bölgelere boya enjekte edilir.

Microblading uygulaması ile pudralama ve gölgeleme tekniği kullanılamaz, sadece kıl tekniğiyle kaş yapılır. Kaş ve dudak kontürü, kalıcı eyeliner, microblading uygulamaları da microblading ile yapılamaz.

Doğal ve estetik bir görünüm sağlaması nedeniyle her geçen gün bu yönteme talep artmaktadır.

Dudak Kontürü

Her gün ruj sürmekten kurtulmak isteyenler için kalıcı makyaj ile dudak kontürü uygulaması hayat kurtarıcıdır. Dudak kontürü uygulamasında derinin altına boya enjekte edilir.

Bu işlemin uygulanmasında önemli nokta dudak çevresinin iyi dizayn edilmesidir. Çerçevenin düzgün ve estetik olması önemlidir, ayrıca bu yöntem ile dudağın daha büyük görünmesini sağlamak mümkündür.

Kalıcı Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

  • Kişinin yüz şekline göre dudak şablonu çıkarılır ve çizilir.
  • Dudak kontürü için renk seçilir. Genellikle kırmızı ve tonları tercih edilir, tabi saç ve ten rengine göre bu farklılık gösterebilir.
  • Kullanılacak özel 3 başlıklı iğne (3-outline) hazırlanır, bu iğne dudak kontürü için tasarlanmıştır. Bu iğne ile dudak kontürü işlemi uygulanır.
  • Uygulama yapıldıktan sonra uzmanın tavsiye ettiği kremler kullanılır. Uygulama yapılan bölgeye de azami özen gösterilmelidir.

Dudak kontüründe iyileşme süresi ortalama 1 haftadır, kalıcılığı ise kişiye göre değişmekle birlikte 1-2 yıldır.

Eyeliner Uygulaması

Eyeliner günlük makyajda en çok kullanılan kozmetiklerden bir tanesidir, hem de zor bir makyaj türüdür. Kalıcı makyaj ile eyeliner uygulaması gözün üstündeki bölgeye boya enjekte edilmesidir. Estetik olması sebebiyle tercih edilen bu uygulama aynı zamanda gözün daha büyük görünmesini sağlar.

Uygulama yapılacak alanın göze çok yakın olması sebebiyle dikkat edilmesi gereken konular vardır. Ortamın steril ve sağlıklı olması çok önemlidir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi kalıcı eyeliner için de bitki bazlı boya ve patentli kartuşların kullanılması gerekir.

    Cart